Úszunk a botrányban

Belpolitikai vonatkozású témákról beszélgethetsz itt

#783510 Hozzászólás Tegnap, 18:56, Európaimagyar

Ez most tényleg megdöbbentő és durva bejelentés Hosszú Katinkától
http://sztarklikk.hu/bulvar/ez-most-ten ... tol/281093

"Egy úszócentrum alapítását jelentette be Hosszú Katinka keddi sajtótájékoztatóján. A világsztár sportoló szeptembertől elhagyja a Vasast, és saját klubja versenyzője lesz. "

Remélem tud fizetni testőröket 24 órában Katinka és Tusup, mert Magyarországon egy profi is könnyen vízbe fulladhat.
Európaimagyar

#781930 Hozzászólás 2016. július 1., péntek 2:09, zoja

Európaimagyar írta:Itthon: Ceglédi: A kényeskedőkről - HVG.hu:
http://hvg.hu/itthon/20160630_Cegledi_A_kenyeskedokrol

"Az erőszak nem akkor kezdődött, amikor Soma megmarkolta a 19 éves egyetemista lány nyakát Fonyódligeten, hogy kiszorítsa belőle a levegőt.
Nem is akkor, amikor Kiss Lászlóék lefogták a fürdőruhás lányt. Nem is az ecetes víz bekészítésével. Az erőszak akkor kezdődik, amikor egy agresszor behatol egy gyengébb ember intim szférájába, és a környezet ezt nem szankcionálja, nem jelöli ki a határokat. Ez egy folyamat, pincébe vezető lépcső, egyre lejjebb lépdelve a sötétbe. "

Kilenc évre ítélte a bíróság a gólyatábori erőszakolót. Az ügy kapcsán író Ceglédi Zoltán politikai elemzővel mi is abszolút egyet tudunk érteni: „Ha jogerős lesz a kilenc év, Soma még nem lesz ötven, amikor szabadul. Bőven „tettre készen” tér vissza közénk. Az tehát a feladat, hogy próbáljunk meg addig is minél többet „kényeskedni”. Olyan világot találjon, ahol neki fű nem terem. Legyen addigra konszenzus abban, hogy senkit nem kényszerítünk és nem engedünk visszazuhanni középkori, otromba szerepekbe. Kormánypárti és ellenzéki oldalon se igényelje, mentegesse vagy ünnepelje senki az erőszakot! [...] Mi pedig ne fordítsuk el a fejünket a villamoson vagy buliban „nyomuló”, valójában: zaklató agresszort és riadt áldozatát látva. Mert ez erőszak."-Kettős Mérce

A férfi a Tényeknek egyébként úgy nyilatkozott, saját értelmezése szerint nem követett el erőszakot.

Nos, HÖK-ösök,sikítanak még a bárányok?Ennek a furcsa világnak ezen a felén most sötét van.

Előzmény: #781919, Európaimagyar

zoja

#781919 Hozzászólás 2016. június 30., csütörtök 18:22, Európaimagyar

Itthon: Ceglédi: A kényeskedőkről - HVG.hu:
http://hvg.hu/itthon/20160630_Cegledi_A_kenyeskedokrol

"Az erőszak nem akkor kezdődött, amikor Soma megmarkolta a 19 éves egyetemista lány nyakát Fonyódligeten, hogy kiszorítsa belőle a levegőt.
Nem is akkor, amikor Kiss Lászlóék lefogták a fürdőruhás lányt. Nem is az ecetes víz bekészítésével. Az erőszak akkor kezdődik, amikor egy agresszor behatol egy gyengébb ember intim szférájába, és a környezet ezt nem szankcionálja, nem jelöli ki a határokat. Ez egy folyamat, pincébe vezető lépcső, egyre lejjebb lépdelve a sötétbe. "
Európaimagyar

#781393 Hozzászólás 2016. június 24., péntek 4:43, zoja

]
Európaimagyar írta:
Ezen nem lehet csodálkozni, mert másfél évig csak hordóra festett nő volt a kóterban. 8-)
Skubi írta:Nnnna azert volt valtozatossag, hogy pucsitott vagy gugolt az ugyeletes a hordoban... :oops: :shock: :o :) :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Az anyja köcsögit neki! :)

Előzmény: #781380, Skubi

zoja

#781380 Hozzászólás 2016. június 23., csütörtök 21:56, Skubi

Európaimagyar írta:
Ezen nem lehet csodálkozni, mert másfél évig csak hordóra festett nő volt a kóterban. 8-)

Nnnna azert volt valtozatossag, hogy pucsitott vagy gugolt az ugyeletes a hordoban... :oops: :shock: :o :) :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Előzmény: #781366, Európaimagyar

Skubi

#781379 Hozzászólás 2016. június 23., csütörtök 21:30, Európaimagyar

Bátorkodnak elő a hölgyek, mivel már fogatlan az oroszlán.

Székely Éva: „Kiss Laci nagy vagabund volt, habzsolta az életet”

Laci bácsi most a szívást habzsolja. :mrgreen:

Előzmény: #781362, Qkory

Európaimagyar

#781377 Hozzászólás 2016. június 23., csütörtök 21:00, Qkory

apuska írta: Mesélj!
Meséljen neked Moha Orbán bácsi, a törpe!

Előzmény: #781373, apuska

Qkory

#781376 Hozzászólás 2016. június 23., csütörtök 20:55, apuska

Európaimagyar írta:másfél évig csak hordóra festett nő volt a kóterban. 8-)

Hogy élted meg ezt a másfél évet öreg szivar? :twisted: :lol:

Előzmény: #781366, Európaimagyar

apuska

#781375 Hozzászólás 2016. június 23., csütörtök 20:49, leguan

Huszáros magyari hagyomány: "....sok szép lányt meghágtak...."

leguan

#781373 Hozzászólás 2016. június 23., csütörtök 20:45, apuska

apuska

#781366 Hozzászólás 2016. június 23., csütörtök 19:53, Európaimagyar

Európaimagyar

#781365 Hozzászólás 2016. június 23., csütörtök 19:46, anyavaja

"Hej, ha én is, én is köztetek lehetnék,
Szép magyar leányok, aranyos menyecskék..."

anyavaja

#781362 Hozzászólás 2016. június 23., csütörtök 19:26, Qkory

Qkory

#779723 Hozzászólás 2016. június 5., vasárnap 8:32, Qkory

kóbogár írta:http://ripost.hu/cikk-gyaszol-hosszu-katinka-de-igy-sem-birnak-vele/?source=hirkereso
húú a francba, már megint egy blikkfangos cím a ficsáról ...

Beszéld meg Sehonnai Árpival — az ő újságja írta! :mrgreen:

Előzmény: #779721, kóbogár

Qkory

#779721 Hozzászólás 2016. június 5., vasárnap 8:18, kóbogár

szótár írta:...

http://ripost.hu/cikk-gyaszol-hosszu-ka ... =hirkereso
húú a francba, már megint egy blikkfangos cím a ficsáról ...

Előzmény: #779720, szótár

kóbogár

#779720 Hozzászólás 2016. június 5., vasárnap 7:24, szótár

http://www.lokal.hu/2016-06-hosszu-kati ... e-monacot/
Hosszú Katinka szétverte Monacót. :)
szótár

#779671 Hozzászólás 2016. június 4., szombat 7:14, Európaimagyar

Újabb nemi erő­szak-ügy: meg­szó­lal a le­gen­dás Papp Laci fia!
http://ripost.hu/cikk-ujabb-nemi-erosza ... =hirkereso

"S ami miatt aktuális lehet a téma, jelenleg is tárgyalja a bíróság azt az ügyet, melyben a vád szerint Sz. egy 80 éves férfit vert meg. Az illető lelépett az úttestre a bokszedző autója elé, az ezt követő szóváltásból lett verekedés a két idős ember között.

"Rászóltam a férfira, miért teszi kockára az életét, mire be­nyúlt a kocsimba, és megfogta az ingemet"

Tuggyuk, hogy elharapódzott a 80 éves fickók agresszivitása és sokszor gallérjánál fogva kapják ki kocsijukból a galamblelkű sofőröket. 8-)

Ha már a box is terítékre került, Papp Laci is elengedte egyszer civilben is a sallerosztóját.
Történt egyszer, hogy az ivodában akkor spontán félig haragosa, volt edzője AdlerZsiga bácsi, afférba keveredett a többi kortyolgatóval és mivel igen vesztésre kezdett állni az öreg a sportszerűtlen túlerővel, Laci is beszállt búrát ápolni, oszt hogy Rejtőiesen legyen mondva, röpködtek is bakancsok a levegőben.
Viszont nagy büszkeségünknek nem volt nőkkel erőszakos hajlama !

Az utóbbi megvédés kapcsán eszembe jutott egy székely történet.
Két szó fukar emberke valami miatt nagyon összekapott, és vagy húsz éve nem is szóltak egymáshoz. Egy napon az egyik erdőből hazatartó atyafit rabló támadta meg, a haragosa látván sebességet váltott a lován, oszt a lőccsel agyoncsapta a rablót.
Ettől függetlenül továbbra sem beszéltek egymással.
Európaimagyar

#779304 Hozzászólás 2016. május 30., hétfő 1:36, zoja

Lé Hűtő írta:
Számtalanszor írtam, hogy a hozzáállás az ocsmány...
Az áldozat a hibás.Akkor is, és most is.. Már valóban nem tettem ide őket, de
írtam, hogy még az anya sem hiszi el.. Ez van mikor szól az ember
Tökömet sem érdekli az úszóedző!
De valahol illene ebben a mocskos országban elkezdeni
De el sem lehet, mert ilyenek a népek!!!
Részemről befejeztem, te+ örömködjél....

Ilyenek ezek...azt azért halkan megjegyezném, hogy egy nő is lehet agresszív és rohadtul erőszakos családon belül, de azon kívül meg pláne. :mrgreen:
Különben már azt is leírták egymásnak a Facebook-haverok valahol, hogy a feminizmus az emberiség második legveszélyesebb eszméje a liberalizmus után. Irtani kellene mindkettőt, nem pedig bedőlni a szirénhangoknak. Ahogy ezt olvastam, rögtön megvilágosítottak engemet is, mert adni kell a véleményükre, nem magasról lesajnálni. Éppen idejében szóltak, mert majdnem bedőltem már megint egy elég zavaros agyú feminista ballibának, aki - még ráadásul a hülye állatokat is szereti - ezt találta leírni,amikor a botrány kapcsán előjött nők elleni erőszakról beszéltünk:

"Soha nem sikerült még változást elérni úgy, hogy nem volt mögötte düh.

A változáshoz azonban még valamit fontos megérteni. Fontos megérteni azt, hogy nem egyénekről beszélünk, hanem a rendszerről, amelyben élünk. Ennek a rendszernek fő jellemvonása, hogy kegyetlen módon a profitra hajt, miközben feláldozza a kiszolgáltatott élőlények egész csoportjait: gyerekeket és nőket, kisebbséghez tartozókat és menekülőket, hajléktalanokat és szegényeket. Nekünk, akik meg akarjuk védeni az áldozatokat, valamennyi áldozat védelmével foglalkoznunk kell. Nem csak az emberekre gondolok.Ha célunk az, hogy társadalmi kontextusba helyezzük az elmondottakat, látni fogjuk, hogy az erőszak gyökere közös. Az elkövető hatalmat szerez, hatalmat gyakorol és hatalmat tart fenn, ez a hatalom pedig nem más, mint az elkövető számára a patriarchátus által biztosított előjogok összessége. Így aztán nem meglepő, hogy az állatkínzások elkövetői a nők elleni erőszak elkövetőihez hasonlóan majdnem mindig férfiak, maga az állatkínzás pedig a szexuális erőszakhoz hasonlóan a férfierőszak egyik formája. Nem nyugszunk, mert az erőszak senkivel szemben sincs rendben. A nők, a gyerekek és az állatok nem valamik, hanem valakik, és nem nyugszunk mindaddig, amíg a férfiak ennek megfelelően nem viselkednek velük!" Hallatlan, hát nem? :roll:
Meg aztán már Kósa Lajostól , Risztov Éva nagy tisztelőjétől azt is megtudhatta ebben a mocskos országban mindenki, hogy a versenysportokra más szabályok vonatkoznak. Olyan meggyőzően érvelt, amikor azt mondta:„Bármilyen esetben, ha ön egy földön fekvő emberbe belerúg, akkor a rendőrség letartóztatja könnyű testi sértésért minimum. De egy labdarúgó meccsen, adott esetben ezért lehet, hogy még szabadrúgás sem jár. Mert a bíró úgy ítélte meg, hogy az eset olyan, ami miatt mehet tovább a játék.”
Na ugye, ő már csak tudja!Sőt. A legjobban tudja! No nem?! :mrgreen:

Előzmény: #779295, Lé Hűtő

zoja

#779303 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 21:54, kudasai

Lé Hűtő írta:Számtalanszor írtam, hogy a hozzáállás az ocsmány...

Megértem a háborgasod, jogos, és tényleg nem jó, ha el akarjuk viccelni.
De kérlek, hidd el, a probléma nem hungarikum, meg akkor sem, ha oly kivaló kommentelők irják, és nem csak erre a kurva, mocskos országra jellemző.

Előzmény: #779295, Lé Hűtő

kudasai

#779297 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 20:37, anyavaja

LéHűtő, én nem örömködök.
Én csak megállapítom, hogy elvesztettétek a józan ítélőképességeteket.
Nincs olyan, hogy "ki a hibás" általában. Minden eset más.
De, felteszem, fel se fogtad a nagy erkölcsiségedben, mi a baj ezzel a hozzáállással.

Tudod - hadd legyek az ördög ügyvédje - ez egy feminista hozzáállás. Önmagában ugyanolyan elfogult dolog, mint a "mindig az úszóedző hibás, mert azok már csak ilyenek"...
anyavaja

#779295 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 20:08, Lé Hűtő

anyavaja írta:[Európaimagyar"]Ide szántam de máshova tettem.
Új szexbotrány a magyar sportban:15 éves lányt zaklatott a híres edző - Ripost:
http://ripost.hu/cikk-uj-szexbotrany-a- ... =hirkereso

"A Tények adása fedte fel az elképesztő esetet szombat este. A Tv2 ma este is folytatja az újabb megdöbbentő ügy feltárását. Mindenekelőtt néhány molesztáló sms. A bizonyítékokat a felháborodott szülők juttatták el a médiához. "

Tudjuk, hogy a víz az élet bölcsője. Nálunk hungarikumként viszont fokozottan szexbotránynak is. A mi Kárpát-medencénk csodálatos, de ezen belül kis országunkban a vízi sportok férfi edzőinek a női medence fokozottabban vonzó. :shock: :roll: :?

Lé Hűtő írta:Pedig, már a múltkor is szóltak,
hogy hagyjátok az edzőket! :mrgreen:
Szegényeket zaklatják a leánkák..... :oops: :twisted: :twisted:

anyavaja írta:Téged meg zaklasson az összes többi férfi, aki nem edző... :D

Lé Hűtő írta:Szánalmas vagy...
Tudod aki átélt ilyet, annak Qrrvára nem vicces....
S nem is szerettem kefélni.....6-évesen sem

Tényleg kurvára nem vicces. És az sem vicces, hogy mostantól MINDEN ÚSZÓEDZŐ egyben pedofil és erőszakoló. Ez egy kurvajó csámcsogósdi, és észre se veszitek, hogy az orrotoknál vezetnek "erkölcsi" alapon. Nemrég volt valami cikk, hogy egy hároméves kislányt a mamája, meg a mama szeretője fotózgatta úgy, hogy a szerető szopatta a kislányt... Érdekes, egy szó felháborodás nem vót ezzel kapcsolatban... (Nem 55 éve történt, hanem egy hónapja. Legfeljebb. Úgyhogy erkölcsi felháborodás ügyben jöhetsz nekem... Csak az úszóedzők, meg a migráncsok a gyalázatosak...)[/quote]

Számtalanszor írtam, hogy a hozzáállás az ocsmány...

Előzmény: #779293, anyavaja

Lé Hűtő

#779293 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 19:45, anyavaja

Európaimagyar írta:Ide szántam de máshova tettem.

"A Tények adása fedte fel az elképesztő esetet szombat este. A Tv2 ma este is folytatja az újabb megdöbbentő ügy feltárását. Mindenekelőtt néhány molesztáló sms. A bizonyítékokat a felháborodott szülők juttatták el a médiához. "

Tudjuk, hogy a víz az élet bölcsője. Nálunk hungarikumként viszont fokozottan szexbotránynak is. A mi Kárpát-medencénk csodálatos, de ezen belül kis országunkban a vízi sportok férfi edzőinek a női medence fokozottabban vonzó. :shock: :roll: :?

anyavaja írta:Téged meg zaklasson az összes többi férfi, aki nem edző... :D

Lé Hűtő írta:Szánalmas vagy...

Tényleg kurvára nem vicces. És az sem vicces, hogy mostantól MINDEN ÚSZÓEDZŐ egyben pedofil és erőszakoló. Ez egy kurvajó csámcsogósdi, és észre se veszitek, hogy az orrotoknál vezetnek "erkölcsi" alapon. Nemrég volt valami cikk, hogy egy hároméves kislányt a mamája, meg a mama szeretője fotózgatta úgy, hogy a szerető szopatta a kislányt... Érdekes, egy szó felháborodás nem vót ezzel kapcsolatban... (Nem 55 éve történt, hanem egy hónapja. Legfeljebb. Úgyhogy erkölcsi felháborodás ügyben jöhetsz nekem... Csak az úszóedzők, meg a migráncsok a gyalázatosak...)

Előzmény: #779291, Lé Hűtő

anyavaja

#779291 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 19:20, Lé Hűtő

anyavaja írta:["Európaimagyar"]Ide szántam de máshova tettem.

Téged meg zaklasson az összes többi férfi, aki nem edző... :D[/quote]

Szánalmas vagy...

Előzmény: #779287, anyavaja

Lé Hűtő

#779290 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 18:53, Kérdőjel

Kérdőjel írta:Te figyu, a kajak meg a kenu, az nem vizisport?.... :o

Nem akarom a más poénját magyarázni, de itt a medence, nem feltétlen úszómedencét jelent meglátásom szerint.... :-)

Előzmény: #779289, Kérdőjel

Kérdőjel

#779289 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 18:50, Kérdőjel

Te figyu, a kajak meg a kenu, az nem vizisport?.... :o

Előzmény: #779288, anyavaja

Kérdőjel

#779288 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 18:40, anyavaja

Bocsika, ez nem úszóedző... :D
"a kajak-kenusok egyik híres edzőjéről, az olimpiai bajnokokat is nevelő S. Nándorról derült ki, hogy kiskamasz lányokat zaklat "

Előzmény: #779281, Európaimagyar

anyavaja

#779287 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 18:39, anyavaja

Téged meg zaklasson az összes többi férfi, aki nem edző... :D

Előzmény: #779283, Lé Hűtő

anyavaja

#779283 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 17:35, Lé Hűtő

Pedig, már a múltkor is szóltak,

Előzmény: #779281, Európaimagyar

Lé Hűtő

#779281 Hozzászólás 2016. május 29., vasárnap 17:02, Európaimagyar

Ide szántam de máshova tettem.

Európaimagyar

#779181 Hozzászólás 2016. május 28., szombat 6:47, Európaimagyar

apuska írta
Hmmm..., mert vannak kopoltyús lányok is? :twisted: :mrgreen:

Hogyne. A Sötét angyal sorozatban. 8-) ;)

Előzmény: #779144, apuska

Európaimagyar

#779179 Hozzászólás 2016. május 28., szombat 6:38, Európaimagyar

Európaimagyar írta:
Szerette a tüdős lányokat

kóbogár írta:
Most már biztos, hogy neked erre áll föl...
marha... :mrgreen:

Ne marháskodj bogárka ! Észrevehetnéd, hogy csökevényes becsípődött beköpéseddel csak a magad faragatlan bunkóságát igazolod minden esetben. 8-)

Előzmény: #779142, kóbogár

Európaimagyar

#779144 Hozzászólás 2016. május 27., péntek 15:40, apuska

Európaimagyar írta:Szerette a tüdős lányokat

Hmmm..., mert vannak kopoltyús lányok is? :twisted: :mrgreen:

Előzmény: #779134, Európaimagyar

apuska

#779142 Hozzászólás 2016. május 27., péntek 15:31, kóbogár

Európaimagyar írta:Szerette a tüdős lányokat
Tizenéveseket molesztálhatott egy magyar tornászedző
http://vs.hu/sport/osszes/tizeneveseket ... paign=main

Most már biztos, hogy neked erre áll föl...
marha... :mrgreen:

Előzmény: #779134, Európaimagyar

kóbogár

#779134 Hozzászólás 2016. május 27., péntek 14:47, Európaimagyar

Szerette a tüdős lányokat
Tizenéveseket molesztálhatott egy magyar tornászedző
http://vs.hu/sport/osszes/tizeneveseket ... paign=main
Európaimagyar

#779112 Hozzászólás 2016. május 27., péntek 9:20, kravátli

Bántotta a szemem az alannyal rosszul egyeztetett állítmány, ezért ismétlem meg, nem pedig azért, mert olyan fontos. Az alany és az állítmány egyeztetése (és még pár apróság) fontosabb.

Nekem az olimpia a győztesekről szól. A többiek szerintem kizárólag az ő megdicsőülésükért vannak ott. Az én szememben - de azt hiszem, a világ szemében is - azok a legdicsőbbek, akik nagyon jókat vernek meg. Az ilyen győztesek nevét ráadásul sokan még meg is jegyzik, akárhová valók (egy darabig legalábbis), miközben az általuk megvert, akármilyen nagyon jókét szinte azonnal elfelejtik.
    kudasai írta:Na igen, a sportoló álma az olimpiai arany, a tudósé meg a Nobel-díj, és a nemzeti melldöngetesben ez az, ami számít. Én inkább csak annyit kívánok, hogy - úszóinknál maradva - ússzanak úgy, hogy boldogok legyenek utána. Van akinek ez "csak" érmet jelent(het), van akiknek helyezést, van akinek egyéni legjobbat. Az olimpia erről is szol.
    Az államok nemcsak a nemzeti melldöngetésért, propaganda-célból szórják a kisemberek milliárdjait, ámítva az adófizetőket az - amúgy tényleg nagyszerű - olimpiai eszme nagyszerűségével, de azért is, hogy ennek haszonélvezői úri módon élhessenek meg belőle. A szponzorok pedig üzleti reklám céljából pumpálják a milliárdjaikat az olimpiába, mert - miután az államok hatásosan elvégzik helyettük is a vásárlók ámítását az olimpiai eszmével kapcsolatban - sok áttételen keresztül ugyan, de a nagy profit lehetőségét látják benne.

Mindezt tudjuk, érzékeljük, mégis jól szórakozunk, mert az olimpiákon valódi, emberi csúcsteljesítmények is létrejöhetnek a sok-sok álság mellett. Ezekért a teljesítményekért drukkolunk, ezeket csodáljuk és ezekért még hálásak is vagyunk, és nem bánjuk, ha a győzteseket bőkezűen javadalmazzák - végső soron a mi pénzükből (az, amit a jutalmazásukra fordítanak, az adónkból vagy a vásárlásainkból jön össze).

Viszont engem csöppet sem hat meg, ha az olimpián lemaradó, bármilyen nemzetiségű sportolók önmagukkal elégedettek. Az meg kifejezetten bosszant, amikor a média kommentátorai egy világrekorddal győztes mögött az akármilyen helyen végzett üdvöskék teljesítményeit magasztalják eposzi jelzőkkel, amiért jobb esetben túlszárnyalták, rosszabban megközelítették az egyéni legjobbjukat.

Merthogy az olimpia még ezekről is szól. És akkor a doppingról még szót se ejtettem.

Előzmény: #779091, kravátli

kravátli

#779091 Hozzászólás 2016. május 27., péntek 5:23, kravátli

Nekem az olimpia a győztesekről szól. A többiek szerintem kizárólag az ő megdicsőülésükért vannak ott. Az én szememben - de azt hiszem, a világ szemében is - azok a legdicsőbbek, akik nagyon jókat vernek meg. Az ilyen győztesek nevét ráadásul sokan még meg is jegyzik, akárhová valók (egy darabig legalábbis), miközben az általuk megvert, akármilyen nagyon jókét szinte azonnal elfelejtik.
kudasai írta:Na igen, a sportoló álma az olimpiai arany, a tudósé meg a Nobel-díj, és a nemzeti melldöngetesben ez az, ami számít. Én inkább csak annyit kívánok, hogy - úszóinknál maradva - ússzanak úgy, hogy boldogok legyenek utána. Van akinek ez "csak" érmet jelent(het), van akiknek helyezést, van akinek egyéni legjobbat. Az olimpia erről is szol.
Az államok nemcsak a nemzeti melldöngetésért, propaganda-célból szórják a kisemberek milliárdjait, ámítva az adófizetőket az olimpiai eszme nagyszerűségével, de azért is, hogy ennek haszonélvezői úri módon élhessenek meg belőle. A szponzorok pedig üzleti reklám céljából pumpálják a milliárdjaikat az olimpiába, mert miután az államok hatásosan elvégzik helyettük is a vásárlók ámítását az olimpiai eszmével kapcsolatban, sok áttételen keresztül ugyan, de nagy profit lehetősége van benne.

Mindezt tudjuk, érzékeljük, mégis jól szórakozunk, mert az olimpiákon valódi, emberi csúcsteljesítmények is létrejöhetnek a sok-sok álság mellett. Ezekért a teljesítményekért drukkolunk, ezeket csodáljuk és ezekért még hálásak is vagyunk, és nem bánjuk, ha a győzteseket bőkezűen jutalmazzák meg végső soron mi pénzükből (az, amit az jutalmazásukra fordítanak, az adónkból vagy a vásárlásainkból jön össze).

Viszont engem nem hat meg, ha az olimpián lemaradó sportolók önmagukkal elégedettek. Az meg kifejezetten bosszant, amikor a média kommentátorai a világrekorddal győztes mögött akármilyen helyen végzett üdvöskék teljesítményét magasztalják eposzi jelzőkkel, amiért jobb esetben túlszárnyalta, rosszabban megközelített az egyéni legjobbját.

Merthogy az olimpia ezekről is szól. És akkor a doppingról még szót se ejtettem.

Előzmény: #779080, kudasai

kravátli

#779087 Hozzászólás 2016. május 27., péntek 5:03, Európaimagyar

kóbogár írta:
és most akkor mondjátok, hogy ez a fószer nem
egy marha... :mrgreen:

Ne marháskodj bogárka ! Észrevehetnéd, hogy csökevényes becsípődött beköpéseddel csak a magad faragatlan bunkóságát igazolod minden esetben. 8-)
Európaimagyar

#779080 Hozzászólás 2016. május 27., péntek 1:20, kudasai

kravátli írta:Nekem az olimpia a győztesekről szól. A többiek szerintem kizárólag az ő megdicsőülésükért vannak ott. Az én szememben - de azt hiszem, a világ szemében is - azok a legdicsőbbek, akik nagyon jókat vernek meg. Az ilyen győztesek nevét ráadásul sokan még meg is jegyzik, akárhová valók (egy darabig legalábbis), miközben az általuk megvert, akármilyen nagyon jókét szinte azonnal elfelejtik.

na igen, a sportolo alma az olimpiai arany, a tudose meg Nobel-dij, es a nemzeti melldongetesben ez az, ami szamit. En inkabb csak annyit kivanok, hogy - uszoinknal maradva - usszanak ugy, hogy boldogok legyenek utana. Van akinek ez "csak" ermet jelent(het), van akiknek helyezest, van akinek egyeni legjobbat. Az olimpia errol is szol.

Előzmény: #779040, kravátli

kudasai

#779079 Hozzászólás 2016. május 27., péntek 1:18, kudasai

Európaimagyar írta:Gyárfás Tamás .... aztán mehet mint a mór.

roppant talalo hasonlat (??)

Előzmény: #779058, Európaimagyar

kudasai

#779076 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 19:21, predator

Qkory írta:Nem

Pontosan!
Beleillik a rendszerbe...
Mi az hogy! Nagyonis... ;)

Előzmény: #779067, Qkory

predator

#779067 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 15:57, Qkory

Nem

Előzmény: #779065, kóbogár

Qkory

#779066 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 15:24, kudasai

predator írta:[
Egy olimpia, egy VB vagy EB összetartja a magyart két hétre, de akár egy hónapra is!
Sehol nincs viszont a hatásuk egy gyűlölet kampányhoz képest egy jó ellenséggel, mely barátokat, rokonokat és családokat képes elszakítani egymástól...
Nem egy-két hétre, nem egy hónapra, hanem akár egy életre!

Igaz :( . Esdeviszont ez rajtunk is mulik.

Előzmény: #779047, predator

kudasai

#779065 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 15:07, kóbogár

Európaimagyar írta:Gyárfás úr oszt hiába hivatkozik világjelenségre, mert személyesen nem kellett volna elkövetni az alattomos cselszövést, aztán a halottnak hitt áldozat kapcsán mondottakat megfogalmazni. És még valami, hiába választották újra, nem pótolhatatlan, megvárják amíg lecsörög a sértettek bejelentkezése, aztán mehet mint a mór.

és most akkor mondjátok, hogy ez a fószer nem
egy marha... :mrgreen:

Előzmény: #779058, Európaimagyar

kóbogár

#779058 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 13:09, Európaimagyar

Gyárfás Tamás válaszolt Görög Zita pedofilbotrányos levelére
http://vs.hu/sport/osszes/gyarfas-tamas ... =main#!s49

"„Azt hiszem, kevesen vagyunk, akik olyan házban akarunk lakni, ahol bűncselekmény történt. Ön egy ilyen ház tetején trónol – kezdte Görög Zita. – Értem, hogy nem Ön követte el ezeket a szörnyűségeket,
“ mégis anélkül él ezzel együtt, hogy az új lakókat megnyugtatná, nem fordulhat többet ilyen elő. "

Gyárfás úr oszt hiába hivatkozik világjelenségre, mert személyesen nem kellett volna elkövetni az alattomos cselszövést, aztán a halottnak hitt áldozat kapcsán mondottakat megfogalmazni. És még valami, hiába választották újra, nem pótolhatatlan, megvárják amíg lecsörög a sértettek bejelentkezése, aztán mehet mint a mór.
Európaimagyar

#779056 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 12:55, anyavaja

predator írta:Egy olimpia, egy VB vagy EB összetartja a magyart két hétre, de akár egy hónapra is!
Sehol nincs viszont a hatásuk egy gyűlölet kampányhoz képest egy jó ellenséggel, mely barátokat, rokonokat és családokat képes elszakítani egymástól...
Qkory írta:
—" Igaz, igaz, Ványadt Ványadtovics Vinyov — mintha magam mondtam volna!" :twisted: :mrgreen: :lol:

SŐT!
(teszem hozzá én)

Előzmény: #779055, Qkory

anyavaja

#779055 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 12:40, Qkory

predator írta:Egy olimpia, egy VB vagy EB összetartja a magyart két hétre, de akár egy hónapra is!

—" Igaz, igaz, Ványadt Ványadtovics Vinyov — mintha magam mondtam volna!" :twisted: :mrgreen: :lol:

Előzmény: #779047, predator

Qkory

#779047 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 11:12, predator

szótár írta:Úgy szeretném, ha Magyarországon Mindenki tudna örülni annak ,hogy 10 aranyérmet nyertek az úszóink. :)
Legalább ilyenkor! :) :) :)
kravátli írta:Igen. Ilyenkor, amikor a nemzet szíve együtt dobbanhat, az egyfelől erkölcsileg oly felemelő, hogy még; másfelől pedig komoly politikai előnye is van: elősegíti a békét, a nyugalmat, a stabilitást azzal, hogy bizonyos elégedettséggel tölti el a nemzeti lelket, egyszersmind szebbnél is szebb ábrándokra, álmodozásokra ösztönzi Kapás Boglárka, Verrasztó Dávid, Hosszú Katinka és a többiek várható, riói diadalairól.

Hogy Cseh Lászlóét ne is említsem.

Egy olimpia, egy VB vagy EB összetartja a magyart két hétre, de akár egy hónapra is!

Előzmény: #779031, kravátli

predator

#779040 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 5:29, kravátli

Előzmény: #779032, kudasai

kravátli

#779032 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 3:13, kudasai

kravátli írta:Igen. Ilyenkor, amikor a nemzet szíve együtt dobbanhat, az egyfelől erkölcsileg oly felemelő, hogy még; másfelől pedig komoly politikai előnye is van: elősegíti a békét, a nyugalmat, a stabilitást azzal, hogy bizonyos elégedettséggel tölti el a nemzeti lelket, egyszersmind szebbnél is szebb ábrándokra, álmodozásokra ösztönzi Kapás Boglárka, Verrasztó Dávid, Hosszú Katinka és a többiek várható, riói diadalairól.

Szep mondat, de nem hiszem, hogy barki 10 rioi uszo-aranyrol abrandozik. Ne csak aranyban merjunk, magam reszerol ezustnek, bronznak, jo helyezesnek is tudok orulni :)

Előzmény: #779031, kravátli

kudasai

#779031 Hozzászólás 2016. május 26., csütörtök 2:31, kravátli

szótár írta:Úgy szeretném, ha Magyarországon Mindenki tudna örülni annak ,hogy 10 aranyérmet nyertek az úszóink. :)
Legalább ilyenkor! :) :) :)
Igen. Ilyenkor, amikor a nemzet szíve együtt dobbanhat, az egyfelől erkölcsileg oly felemelő, hogy még; másfelől pedig komoly politikai előnye is van: elősegíti a békét, a nyugalmat, a stabilitást azzal, hogy bizonyos elégedettséggel tölti el a nemzeti lelket, egyszersmind szebbnél is szebb ábrándokra, álmodozásokra ösztönzi Kapás Boglárka, Verrasztó Dávid, Hosszú Katinka és a többiek várható, riói diadalairól.

Előzmény: #779011, szótár

kravátli

Következő

Vissza: Belpolitika