Orbán a király !

Belpolitikai vonatkozású témákról beszélgethetsz itt

#751437 Hozzászólás 2015. augusztus 26., szerda 8:59, Csülök

pékné_módra írta:A csukám tele van vele, hogy belül mindenki tudja, Orbán milyen rendszert épített ki
Dehogy tudja mindenki! Az emberek 10%-a tudja, vagy sejti, a többinek fogalma sincs. Azt tudják ami a köztévéből érkezik.
Ld.: Főszerkesztői utasításra nem lehet az M1-en a menekültekről olyan bejátszásokat adni, amelyiken gyerekek is vannak.
10 millióból szerinted hány ember tudja, hol dolgozik Polt Péter felesége és mennyiért? Azt sem tudják, ki az a Polt Péter...

Előzmény: #751427, pékné_módra

Csülök

#751434 Hozzászólás 2015. augusztus 26., szerda 8:12, vadegér

vadegér írta:Azért mert nem magát akarja megfejteni, hanem a társadalom reakciójának okát. A "velem" csak egy szelet, nyilván egy csoportba ő is beletartozik, de van még jó néhány réteg.
pékné_módra írta:A megfejtés azért nem túl bonyolult, ahogy már próbáltam rá utalni. A valóságban nincs "restart" opció, hősök meg viszonylag kevesen akarnak lenni.

Lehet, hogy számodra nem túl bonyolult, mások meg mindent megadnának érte, hogy megfejtsék. Azért meg pláne, hogy előre sikerüljön kitalálni. Orbánéknak elég jól megy, mások meg rendre melléfogtak.

Előzmény: #751432, pékné_módra

vadegér

#751432 Hozzászólás 2015. augusztus 26., szerda 7:25, pékné_módra

vadegér írta:Azért mert nem magát akarja megfejteni, hanem a társadalom reakciójának okát. A "velem" csak egy szelet, nyilván egy csoportba ő is beletartozik, de van még jó néhány réteg.

A megfejtés azért nem túl bonyolult, ahogy már próbáltam rá utalni. A valóságban nincs "restart" opció, hősök meg viszonylag kevesen akarnak lenni.

Előzmény: #751431, vadegér

pékné_módra

#751431 Hozzászólás 2015. augusztus 26., szerda 7:18, vadegér

pékné_módra írta: Aki a világmegváltókat kéri számon, legyen maga a világmegváltó, és ne pofázzon róla, hogy a másik vajon miért nem az. Jusson már el mindenki csak magáig. Aztán ha a maga valós tetteivel pariban van a mondókája, léphet egyet, de gyanítom, akkor már maga is el fogja dobni ezt a fogjuk meg és vigyétek stílust, amitől én már tényleg falra mászok.

vadegér írta:Nem kér ő számon semmit és nem is hibáztat. Keresi a magyarázatot, hogy miért lehet ezzel a néppel bármit megtenni.
Azt például tudtad, hogy azt is megteheti a hatalom, hogy ha valamiért nem tetszik a vevőd - aki egyébként mindenben megfelelt a termőföld vásárlási feltételeknek - egyszerűen azt mondja, hogy nem járul hozzá az adásvételhez. Tartsd meg a tulajdont vagy keress másik vevőt. Amikor a komcsik megtiltották, hogy eladjam a 3 évesnél fiatalabb autómat amire 8 évet vártam a jóvoltukból, szinte természetesnek vettem. De most....
pékné_módra írta:No, akkor tegye föl a kérdést úgy, hogy: miért lehet velem bármit megtenni?
Ha itt annyi okos lenne, ahányan írnak, már rég forradalom lenne. A csukám tele van vele, hogy belül mindenki tudja, Orbán milyen rendszert épített ki, és hogy nem fog elmenni magától. A helyzet már rég túl van azon, mint amiről ezek a rizsák szólnak. Eldöntenie kinek-kinek magának most már azt kell(ene), hogy mit tenne egy "elmenesztés" esetén, nem pedig ugyanabba a meddő, sehová ki nem lukadó hochértelmiségi fejtegetésbe burkolózni nap mint nap. Belátom, ez utóbbi lényegesen kényelmesebb, és nem jár semmiféle felelősséggel. Ugyanúgy, ahogy a trafikos tüntetésről elmaradás sem. -(((

Azért mert nem magát akarja megfejteni, hanem a társadalom reakciójának okát. A "velem" csak egy szelet, nyilván egy csoportba ő is beletartozik, de van még jó néhány réteg.

Előzmény: #751427, pékné_módra

vadegér

#751427 Hozzászólás 2015. augusztus 26., szerda 6:14, pékné_módra

pékné_módra írta: Aki a világmegváltókat kéri számon, legyen maga a világmegváltó, és ne pofázzon róla, hogy a másik vajon miért nem az. Jusson már el mindenki csak magáig. Aztán ha a maga valós tetteivel pariban van a mondókája, léphet egyet, de gyanítom, akkor már maga is el fogja dobni ezt a fogjuk meg és vigyétek stílust, amitől én már tényleg falra mászok.

vadegér írta:Nem kér ő számon semmit és nem is hibáztat. Keresi a magyarázatot, hogy miért lehet ezzel a néppel bármit megtenni.
Azt például tudtad, hogy azt is megteheti a hatalom, hogy ha valamiért nem tetszik a vevőd - aki egyébként mindenben megfelelt a termőföld vásárlási feltételeknek - egyszerűen azt mondja, hogy nem járul hozzá az adásvételhez. Tartsd meg a tulajdont vagy keress másik vevőt. Amikor a komcsik megtiltották, hogy eladjam a 3 évesnél fiatalabb autómat amire 8 évet vártam a jóvoltukból, szinte természetesnek vettem. De most....

No, akkor tegye föl a kérdést úgy, hogy: miért lehet velem bármit megtenni?
Ha itt annyi okos lenne, ahányan írnak, már rég forradalom lenne. A csukám tele van vele, hogy belül mindenki tudja, Orbán milyen rendszert épített ki, és hogy nem fog elmenni magától. A helyzet már rég túl van azon, mint amiről ezek a rizsák szólnak. Eldöntenie kinek-kinek magának most már azt kell(ene), hogy mit tenne egy "elmenesztés" esetén, nem pedig ugyanabba a meddő, sehová ki nem lukadó hochértelmiségi fejtegetésbe burkolózni nap mint nap. Belátom, ez utóbbi lényegesen kényelmesebb, és nem jár semmiféle felelősséggel. Ugyanúgy, ahogy a trafikos tüntetésről elmaradás sem. -(((

Előzmény: #751424, vadegér

pékné_módra

#751424 Hozzászólás 2015. augusztus 26., szerda 5:28, vadegér

Nem kér ő számon semmit és nem is hibáztat. Keresi a magyarázatot, hogy miért lehet ezzel a néppel bármit megtenni.

Előzmény: #751401, pékné_módra

vadegér

#751416 Hozzászólás 2015. augusztus 26., szerda 4:34, tökös

Nagy szerencse hogy nem a komcsik vannak kormányon, mert a bevándorlási hullám miatt arabul kellene beszélnem.... hihihihihi
tökös

#751414 Hozzászólás 2015. augusztus 26., szerda 4:15, zoja

pékné_módra írta:Már elfelejtettem, kitől volt az idézet, de ne haragudj, ennek a palinak egy szavával nem tudok egyetérteni. ....

Egyáltalán nem baj, hogy nem értesz egyet. Nem is kell.
Andor Mihály, szociológus az a pali. Mikszáth, Móricz, Bibó mellett én őt is szoktam olvasni, mert érdekel. Tudod mióta? Amióta belenéztem a Galamus könyvajánlójába és olvastam a könyvéről:Szegény Micsinay - egy besúgó élete A „mi lakozhatott barátom lelkében, miért tette amit tett” kérdésre Andor több mint egy éven át kereste a választ - nagyon megfogott, mert én is hasonló válaszokat szoktam keresni,hogy hogyan lehetséges, hogy nekem pl. ilyen barátom volt? (Mert sajna volt nekem is hasonló.) Ennyi az egész.

Egyébként napjainkban,amikor már megint Dunát lehetne rekeszteni az Orbán-féle"pardont nem ismerő ellenzéki személyiségek" egyre növekvő tömegeiből, kíváncsi lettem volna Gulyás Gyula 2009-es Idézés című filmjére, de nem találtam meg. De találtam mást, érdemes megnézni ezt is, amíg lehet. "Az ügynökök a paradicsomba mennek" (Kárász Mátyás jólétben él pártállami funkcionárius szüleivel a Rózsadombon. Korábban elit egyetemekre járt külföldön, most az ELTE-n tanul. A nyolcvanas évek vége felé az akkor alakuló ellenzékiekhez csatlakozik, a III/III-as Főcsoportfőnökség választás elé állítja: vagy csatlakozik az ügynök-hálózathoz vagy kiutasítják az országból.)Hogy "minden egyezés nyilván csak a véletlen műve"? Nyilván.
Nem csoda hogy a tv-k, mozik nem adták.

http://film.indavideo.hu/video/f_az_ugy ... mba_mennek

Előzmény: #751401, pékné_módra

zoja

#751413 Hozzászólás 2015. augusztus 26., szerda 0:17, Európaimagyar

Európaimagyar

#751401 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 19:16, pékné_módra

pékné_módra írta:Zoja, ez egyszerűen nem igaz. Orbán nem egy rettenetes rend kitalálója, hanem egy rettenetes rend folytatója. 1867 egyik legnagyobb vétke a kontraszelekció olyan szintű megteremtése, amiből azóta sem tudunk kimászni. Tessék Mikszáthot, Móriczot, Bibót olvasni. Mindenkinek.

zoja írta:Jó, ez a rész így tényleg nem igaz.
És amit a másik oldalról ír?

Kik vannak az Orbán-rendszer híveivel szemben a másik oldalon? Mondhatnánk, hogy a rendszer sértettjei, de ez nem igaz. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor már el is értük volna a kritikus tömeget. Rossz hírem van: a másik oldalt jelen pillanatban az az elenyésző kisebbség alkotja, amelyet nem lehet megvenni, amelynek elvei vannak, és ezekhez tartja is magát. Ők azok, akiknek fontos a demokrácia; fontos, hogy a sorsukról maguk dönthessenek; akik, ha valami nem sikerül, először magukban és nem másban keresik a hibát; akik elviselhetetlennek tartják, ha az állam beleavatkozik a magánéletükbe; akik a tiszta verseny és nem a kliensrendszer hívei; akik nem eltaposni, hanem meggyőzni akarják az ellenfeleiket; akik elviselik, hogy mások „mások”, mint ők; akik saját teljesítményüktől várják boldogulásukat, és nem keresztapáktól.

Már elfelejtettem, kitől volt az idézet, de ne haragudj, ennek a palinak egy szavával nem tudok egyetérteni. Nekem mindaz fontos, amiket itt fölsorolt, de nem vagyok szent. Eladtam magam állásba, mert meg kell élnem, és nem vagyok soha meg nem alkuvó, mert senki nem fog nekem levest hozni, ahogy nem vitt Nagy Navarrónak se, meg sok másnak se. A gondolatban sem létező unokám hócipője is tele van már a baromira megokosodottakkal. Basszus, az embereknek van egy mindennapi élete, nagy szavak nélkül, telis tele "van szendvics vagy nincs szendvics" szintű kérdésekkel. Aki a világmegváltókat kéri számon, legyen maga a világmegváltó, és ne pofázzon róla, hogy a másik vajon miért nem az. Jusson már el mindenki csak magáig. Aztán ha a maga valós tetteivel pariban van a mondókája, léphet egyet, de gyanítom, akkor már maga is el fogja dobni ezt a fogjuk meg és vigyétek stílust, amitől én már tényleg falra mászok.

Előzmény: #751299, zoja

pékné_módra

#751398 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 18:57, pékné_módra

kóbogár írta:végigkattogtattam...
láccik, már csak ennyire fussa, tán nem is baj.
Be kellene csukni a bótot, nem?
De... :mrgreen:
mi a faxra vártok?

Hát rád, mint Dzsingisz kán leghosszabb faxára ;)

Előzmény: #751366, kóbogár

pékné_módra

#751395 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 18:38, Csülök

mi a faxra vártok?
Mind az egyet végigkattogtattad? :shock: Ez fantasztikus! (Ez a kép egy tréfa, még csak nem is durva tréfa.)
A "bótot" tényleg be kéne csukni. Meg azokat is akik évek óta "bótónak" itt a mi kontónkra.

Csülök

#751376 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 16:04, Qkory

kóbogár írta:Be kellene csukni a bótot, nem?

Aha! :mrgreen:
De főleg azt, aki szervezte: [url=http://propeller.hu/itthon/3145884-94-millioba-kerult-koncert-amire-orban?utm_source=atv.hu&utm_medium=partner&utm_campaign=94%20millióba%20került%20a%20koncert%2C%20amire%20Orbán%20is%20bulikázott]94 millióba került a koncert, amire Orbán is bulikázott[/url] :shock:

A koncertet a Hungarofest Nemzeti Rendezvényszervező Nonprofit Kft. szervezte. A fellépés összesen nettó 94 millió forintba került.

Még szerencse, hogy nonprofit! :?

Qkory

#751373 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 15:48, Qkory

És te sem tudod, ki az a kövér, bajszos, ráncolt homlokú :?: :mrgreen:

Qkory

#751366 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 15:36, kóbogár

végigkattogtattam...
mi a faxra vártok?

Előzmény: #751359, Csülök

kóbogár

#751365 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 15:24, szótár

Előzmény: #751359, Csülök

szótár

#751359 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 14:57, Csülök

Csülök

#751319 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 9:52, tökös

Utolsó szög a kommunisták koporsójába...
tökös

#751311 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 8:50, Qkory

Csülök írta:A király mulat...
Mozgása mint Fred Astaire, esetleg Gyurcsány Ferenc... :mrgreen:

Nem kapott ülőhelyet? :o

Előzmény: #751304, Csülök

Qkory

#751304 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 8:30, Csülök

A király mulat...
Mozgása mint Fred Astaire, esetleg Gyurcsány Ferenc... :mrgreen:
Csülök

#751303 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 8:01, tökös

Jól látszik, hogy a magyar kormányfő a legtöbb témában nem marad egyedül álláspontjával az unión belül. A bevándorlás ügyében egyértelműen a középmezőnyben foglal helyet Orbán, mondta Novák Zoltán. Amiben a magyar miniszterelnök különbözik uniós társaitól, hogy lényegesen élesebben fogalmaz velük szemben.

Origó

Középutas...
tökös

#751300 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 7:39, zoja

Wotan írta:....gondolod,hogy úgy lesz mint abban a megállapításban,hogy
.."....egy biztos,hogy a negyedik világháborút fakardokkal fogjuk megvívni!!".... :shock:

Nem tudom, de most még harmadik az nem lesz,hacsaknem hidegháború, de olyan békeharc lesz, hogy kő kövön nem marad.

Előzmény: #751296, Wotan

zoja

#751299 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 7:26, zoja

pékné_módra írta:Zoja, ez egyszerűen nem igaz. Orbán nem egy rettenetes rend kitalálója, hanem egy rettenetes rend folytatója. 1867 egyik legnagyobb vétke a kontraszelekció olyan szintű megteremtése, amiből azóta sem tudunk kimászni. Tessék Mikszáthot, Móriczot, Bibót olvasni. Mindenkinek.

Jó, ez a rész így tényleg nem igaz.
És amit a másik oldalról ír?

Kik vannak az Orbán-rendszer híveivel szemben a másik oldalon? Mondhatnánk, hogy a rendszer sértettjei, de ez nem igaz. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor már el is értük volna a kritikus tömeget. Rossz hírem van: a másik oldalt jelen pillanatban az az elenyésző kisebbség alkotja, amelyet nem lehet megvenni, amelynek elvei vannak, és ezekhez tartja is magát. Ők azok, akiknek fontos a demokrácia; fontos, hogy a sorsukról maguk dönthessenek; akik, ha valami nem sikerül, először magukban és nem másban keresik a hibát; akik elviselhetetlennek tartják, ha az állam beleavatkozik a magánéletükbe; akik a tiszta verseny és nem a kliensrendszer hívei; akik nem eltaposni, hanem meggyőzni akarják az ellenfeleiket; akik elviselik, hogy mások „mások”, mint ők; akik saját teljesítményüktől várják boldogulásukat, és nem keresztapáktól.

Előzmény: #751297, pékné_módra

zoja

#751297 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 6:54, pékné_módra

zoja írta:
    Lesz-e valamikor Orbán után?

... A magyar történelem során talán még soha nem esett ilyen súlyos szellemi érvágás az országon. Ha eddig csak egy-egy társadalmi vagy foglalkozási csoport esetében beszélhettünk kontraszelekcióról, most elmondhatjuk: alakul a kontraszelektált ország...

Zoja, ez egyszerűen nem igaz. Orbán nem egy rettenetes rend kitalálója, hanem egy rettenetes rend folytatója. 1867 egyik legnagyobb vétke a kontraszelekció olyan szintű megteremtése, amiből azóta sem tudunk kimászni. Tessék Mikszáthot, Móriczot, Bibót olvasni. Mindenkinek.

Előzmény: #751295, zoja

pékné_módra

#751296 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 6:29, Wotan

....gondolod,hogy úgy lesz mint abban a megállapításban,hogy
.."....egy biztos,hogy a negyedik világháborút fakardokkal fogjuk megvívni!!".... :shock:
Wotan

#751295 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 6:20, zoja

Lesz-e valamikor Orbán után?

A rendszernek azokat a sértettjeit, akik nem osztják a fenti elveket, és akiket csak pillanatnyi elégedetlenségük sodor erre az oldalra, nem számíthatjuk be a kritikus tömegbe. Ők azok, akik rögtön megfordulnak, ha valami csurran-cseppen. Sokan vannak, és nekik nem a kliensrendszerrel van bajuk, hanem azzal, hogy nem kerültek bele. (...)

Az elenyésző létszámú elvszerű kisebbségnek kellene értelmiségi aprómunkával átírnia a fideszes világértelmezést, és meggyőzni erről a többséget. Nekik kellene szorgos pártmunkával olyan vonzó politikai jövőképet kialakítani, amely kritikus tömeggé formálja az elégedetleneket. Csakhogy van egy további rossz hír: ez az oldal öregszik és egyre fogy, mert a hasonlóképpen gondolkodó, tehetséges fiatalok nem a küzdelmet választják. Akik erjesztői lehetnének az ország szellemi és gazdasági életének, reménytelennek látva az ország jövőjét, inkább elmennek. Százezrével. A magyar történelem során talán még soha nem esett ilyen súlyos szellemi érvágás az országon. Ha eddig csak egy-egy társadalmi vagy foglalkozási csoport esetében beszélhettünk kontraszelekcióról, most elmondhatjuk: alakul a kontraszelektált ország.

A feladat tehát adott, csakhogy ezekből a feltételekből és elemekből kellene összeállnia annak a kritikus tömegnek, amely elzavarja Orbán Viktort, és lehetetlenné teszi az Orbán-rendszer továbbélését. Ameddig ez nem áll össze, addig teljesen irreleváns kérdés, hogy milyen jogi eszközökkel mit lehet megtenni és mit nem. Utána pedig minden igazságtételnek meglesz a legitimitása.

Attól tartok, ha Orbán megy is valamikor, Orbán utáni ország nem lesz.
zoja

#751293 Hozzászólás 2015. augusztus 25., kedd 6:10, tökös

Orbán nem maradt egyedül

Novák Zoltán az Origónak elmondta, bár Magyarországon úgy tűnik, hogy a kormányfő nagyon kilóg az uniós véleménytérképről, a vizsgálat mégis azt mutatja, hogy Orbán Viktor nem tekinthető kifejezetten különutas politikusnak. A legnagyobb eltérés főleg az unió jövőjéről szóló diskurzusban látható, de David Cameron, brit miniszterelnök véleményével még mindig azonos platformon mozog Orbán álláspontja – mondta a Méltányosság Politikaelemző Központ munkatársa.

Origo

Ezt eddig is tudható volt, hogy Cameron a nagyhaver...
tökös

#751233 Hozzászólás 2015. augusztus 24., hétfő 11:50, Európaimagyar

Qkory írta:Mindegy, hogy ki

"a végeredmény viszont csak akkor változik, ha Orbán kikerül az egyenletből." 8-)

Eccer kikerül az egyenletből, de szükséges, hogy rögtön egy erős vegyületbe kerüljön :roll: 8-) :mrgreen: !

Előzmény: #751224, Qkory

Európaimagyar

#751224 Hozzászólás 2015. augusztus 24., hétfő 9:06, Qkory

Mindegy, hogy ki

"a végeredmény viszont csak akkor változik, ha Orbán kikerül az egyenletből." 8-)
Qkory

#751219 Hozzászólás 2015. augusztus 24., hétfő 7:29, Európaimagyar

Bojkottálják Orbán díszvacsoráját
http://www.hir24.hu/belfold/2015/08/24/ ... csorajat(1)/

"Az ember nem ül le egy asztalhoz olyan kormányfővel, aki nyíltan uszít, pengekerítést épít a menekültek elé, illiberális demokráciáról szónokol. Ez evidencia."

Aggódok Fehér Márta professzor asszonyért. Ne babráljon még könyvtári létrával sem mostanában !
:o :roll: :cry:

ui. http://nepszava.com/2013/10/magyarorsza ... godik.html
Nos ezeket a vazallusokat meg tudja győzni ? :roll: 8-)
Európaimagyar

#751212 Hozzászólás 2015. augusztus 24., hétfő 4:14, zoja

Kérdőjel írta:Ez így igaz.
Egyszer Rózsa Misi válaszolt nekem valami olyasmit, hogy Orbán dehogy is antiszemita vagy rasszista, most csak az az érdeke hogy oda kacsintson. Visszakérdeztem: ha valaki "csak" aljas, mert hatalmi érdekekből uszít, akkor az jobb, mint ha meggyőződéses lenne?
Most meg azt kérdezem, ha az egzisztenciális terror (kirúgnak ha nem kussolsz, stb.) után a fizikai terrort a holdudvarból szervezettek és nem állami alkalmazottak végzik, az mennyivel jobb (Kocsis Máté szabadcsapata és a pofán vert nő története).
Játsszuk le még egyszer a 30-as évek Németországát?
Akkor először is, egy kis Balogh-féle énekóra: https://www.youtube.com/watch?v=29Mg6Gfh9Co

Erre a kérdésre adódik a másik kérdés. Játsszuk le még egyszer a 30-as évek Magyarországát? Mert ugye a haditörténet kútfeje minden hadtudománynak, szokták mondani.
Korabeli doku:

1938-ban a Határőrség egységeit 24 határvadász-zászlóaljjá szervezték, melyek három puskás és egy géppuskás századból, zászlóalj közvetlenekből, továbbá egy-három portyázó századból álltak. 1940 őszén Magyarország határait 12 portyázó osztály, 16 határvadász-zászlóalj és a 9. határvadász-dandár védte.

Mai hír:

Határvadász századokat állítanak fel a rendőrségen belül és több ezer rendőrt vezényelnek a szerb-magyar határra. Ezt a kormány javaslatára Orbán Viktor kérte kedden Pintér Sándortól.

"Határvadászat ".. Emberekre, nőkre, gyermekekre, fegyvertelen fėrfiakra vadászni ...
Akkor a hátborzongató első után, jöjjön folytatásként a második kis Balogh-féle énekóra:Fegyver a kézben
És hogy a fegyvert Kocsis Máté szabadcsapatából verbuvált állami "alkalmazottak" is tarthatják a kezükben, és hogy a fegyver csövét szükség esetén kire irányítják, arról nem szól a nóta, de nem kell nagy fantázia ahhoz, hogy kitaláljuk.
Az köztudott, hogy a puskagolyónak nincs se világnézete, se ellenségképe, se uszulója.Nem a puskagolyó a gyilkos, hanem az ember. Az ember, aki 25 éve még a saját démonaival szemben is csak a hatalmáért harcol, akinek 'drágább a rongy élete, mint a haza becsülete.' Az ember az, aki megszállott, mint a vallásos terrorista. Márpedig megszívlelendő doktrínája az Egyesült Államoknak: terroristákkal nem tárgyalunk. Aki szóba áll a terroristákkal, legalizálja őket.

Előzmény: #751166, Kérdőjel

zoja

#751180 Hozzászólás 2015. augusztus 23., vasárnap 9:54, Wotan

kertész írta:Nem hiszem ,hogy bárki Orbán barátsággal vádolhatna de ez a cikk azért durva párhuzam.
Orbán csak verbális harcos,igaz hogy uszít beszél össze vissza, de nem hiszem ,hogy egyetlen puska lövést is megkockáztatna.

[quote="kertész"]
Egy viccféle jut eszembe erről.
-Milyen az új meló,meg a főnököd ill. cégtulaj?
-Nem rossz,csak a munkakörülmények ß@rok,a főnök rendben is rendben lenne,csak ß@rul fizet! Különben OK. :(
(költői kérdés:Lehet,hogy a "főnök" is rendben van? Verbálisan?)

Előzmény: #751160, kertész

Wotan

#751178 Hozzászólás 2015. augusztus 23., vasárnap 9:45, tökös

Felség ! ...taposd a komcsikat
tökös

#751175 Hozzászólás 2015. augusztus 23., vasárnap 8:50, Kérdőjel

http://444.hu/2015/08/21/a-jozsefvarosi-hirado-elegansan-elsiklott-az-augusztus-20-i-pofozkodas-felett/
Kocsis egyik fideszes képviselőtársa is a Golgota téri pofozkodók között volt
Kérdőjel

#751171 Hozzászólás 2015. augusztus 23., vasárnap 8:17, pékné_módra

kertész írta:Nem hiszem ,hogy bárki Orbán barátsággal vádolhatna de ez a cikk azért durva párhuzam.
Orbán csak verbális harcos,igaz hogy uszít beszél össze vissza, de nem hiszem ,hogy egyetlen puska lövést is megkockáztatna.

Nem is arról van szó, hogy "Orbán-barát"-e valaki vagy sem.
Az apám családja kárpátaljai. Mindkét unokatesóm átjött Mo-ra. Az egyik közel 40 évet tolt le, amiből az utsó 20 vendéglátóipar volt, ami zömében bejelentetlen állást, néha 4, baromi ritkán 6 órás állást jelentett. Nem zugéttermekről beszélünk. 12-16 órákat nyomott le mindezért az 50 fokos hőségben, szabadnap, ünnepnap nélkül. Totál tönkrement fizikailag. Aztán jött, hogy már nem vették föl sehová, mert ránéztek, és látták, hogy az 5. órában egyszerűen össze fog esni. Aztán elkezdte föladni, mert azt látta, hogy nyugdíjba menni nem fog tudni menni. Mentálisan is egyre rosszabb állapotba került. Az utolsó rugás a 23800 Ft-os "kegyelem pénz" volt, amive totál elvesztette a függetlenségét. Aztán az önérzetét. Hiába volt családja, és hiába tudta, hogy nem lesz hajléktalan, föladta. Húsvét vasárnapján meghalt. Nem, nem személyesen Orbán Viktor ölte meg. Csak az a rendszer, amit fölállított.
A még élő unokatesóm gyerekkori barátja 20 év után először jött Magyarországra most nyáron. Az unokatesóm repesett a boldogságtól, hogy újra látják egymást és személyesen beszélgethetnek. Aztán jött a meglepetés: a mai napig Ukrajnában élő, Magyarországnak 10 percet nem dolgozó gyerekkori barát 170ezer Ft nyugdíjat kap Magyarországról. Mert el lehet intézni, csak azt kell tudni, kit köll megkenni. Szerinted neki milyen érzés volt ennek az információnak a birtokába jutni pár hónappal azután, hogy a testvére belehalt a 23800 Ft-ba és az azzal járó megaláztatásba? Szembesülnie azzal, hogy Orbán Viktornak ennyit is megér egy szavazat?
Nem, itt semmit nem Orbán Viktor csinált személyesen, csak az a rendszer, amit fölállított. Amibe ezrek halnak bele, nem átvitt értelemben. És amiért egyszer felelni fog. Ő is és az összes szolgája is. Mert az élet már csak olyan, hogy egyszer mindennek vége van.

pékné_módra

#751166 Hozzászólás 2015. augusztus 23., vasárnap 7:39, Kérdőjel

Ez így igaz.
Egyszer Rózsa Misi válaszolt nekem valami olyasmit, hogy Orbán dehogy is antiszemita vagy rasszista, most csak az az érdeke hogy oda kacsintson. Visszakérdeztem: ha valaki "csak" aljas, mert hatalmi érdekekből uszít, akkor az jobb, mint ha meggyőződéses lenne?
Most meg azt kérdezem, ha az egzisztenciális terror (kirúgnak ha nem kussolsz, stb.) után a fizikai terrort a holdudvarból szervezettek és nem állami alkalmazottak végzik, az mennyivel jobb (Kocsis Máté szabadcsapata és a pofán vert nő története).
Játsszuk le még egyszer a 30-as évek Németországát?
Akkor először is, egy kis Balogh-féle énekóra: https://www.youtube.com/watch?v=29Mg6Gfh9Co

Előzmény: #751164, zoja

Kérdőjel

#751164 Hozzászólás 2015. augusztus 23., vasárnap 6:40, zoja

Neki nem is kell. Az bőven elég ha az évtizedes uszulása a lelkeket gyilkolja vagy csonkítja meg, az mindig mindig felér egy testi gyilkossággal,de az is, ha az embertelen törvényeivel egyszerűen lassú éhhalálra ítél úgy cirka 3-4 millió koldust...a puskalövést meg, ha sokat ugrálnak a nagypofájú hőzöngők ráhagyja a gárdistáira. Úgyhogy kuss legyen mindenkinek, mert félő, hogy hogy Őfelsége egyszercsak tényleg megharagszik. Mint a kis aranyos Caligula, aki eleinte csak Csizmácskának becéztek..aztán mi lett belőle.

zoja

#751160 Hozzászólás 2015. augusztus 23., vasárnap 5:43, kertész

Nem hiszem ,hogy bárki Orbán barátsággal vádolhatna de ez a cikk azért durva párhuzam.

Előzmény: #751156, zoja

kertész

#751156 Hozzászólás 2015. augusztus 23., vasárnap 4:43, zoja

Európaimagyar írta:"A szakember szerint Orbán Viktor nem egy államférfi, és nem is európai."
http://www.atv.hu/belfold/20150821-orkeny-antal-eb

Tuggyuk. A kis félázsiai nemsokára húzhat keletre, irhamentő hadi taktikaként. :evil:

De úgy is járhat,ahogy Milošević Hágában,mert hogy itthon elítéljék,azt nem lehet remélni a magyar igazságszolgáltatástól,ami pontosan olyan romlott és korrupt,mint az államgépezet más részei.
Hágából meg nemigen lenne neki visszaút, itthon pedig elkezdődhetne az ország valódi nácitlanítása.

Volt egy mondat, amely Slobodan Miloševićet elindította a korlátlan hatalom, országát pedig a teljes pusztulás felé vezető úton. Most Orbán is megtalálta a saját mondatát.
„Senki nem emelhet kezet rátok”, mondta Milošević. „Nem veheted el a magyarok munkáját!”, mondja Orbán. Az üzenet lényege ugyanaz. A különbség csupán annyi, hogy míg Milošević véletlenül talált rá a „tökéletes” üzenetre, addig Orbán precízen kiszámítva, mindent mérlegelve..

Ez a politika Slobodan Milošević politikája, amely 2000 októberében négy vesztes háború után a gazdaságilag és ténylegesen is romba döntött országban, egy atomjaira hullott társadalomban még mindig 35 százalékot hozott az elnökválasztáson a szerbek tönkretevőjének. Ebben reménykedik most Orbán, hallgatva titkos tanácsosának, a titokzatos műbútorasztalosnak a szavaira. Abban reménykedik, hogy a zsigeri gyűlölet és a félelem, az emberi természet sötét oldala segít majd neki.

Az évforduló okán játsszunk el a gondolattal, hogy mi lenne most, ha Magyarország megmarad Trianon előtti, tehát soknemzetiségű állapotában. A miloševići analógiánál maradva, a kormány óriásplakátjai most akkor nem a menekültekről, hanem tótokról, oláhokról, rácokról szólnának. Nem kéne keresni az ellenséget Brüsszelben, Lampedusán vagy a debreceni befogadóállomáson. Fertőzne a vírus, amit Orbán terjeszt, szabadcsapatok szerveződnének, hétvégi harcosok bújnának itt is terepszínűbe.

Januárban, amikor tetőzött a koszovói menekülthullám, az egyik pristinai televízió híradója Magyarországról tudósított. A riport egyik helyszíne Debrecen volt. Kissé közhelyes riport volt, az újságíró a befogadóállomás kerítésén kívül állt, és az épület elzárt részén egy rácsos ablak mögött álló koszovói albán fiatalemberrel készített interjút. Ment az oda-vissza kiabálás. A rács mögül a fiatal férfi egyetlen, albántudás nélkül is mindenki számára jól érthető mondatot mondott: „Ungheria katastrof!”

Előzmény: #751148, Európaimagyar

zoja

#751148 Hozzászólás 2015. augusztus 22., szombat 17:22, Európaimagyar

"A szakember szerint Orbán Viktor nem egy államférfi, és nem is európai."
http://www.atv.hu/belfold/20150821-orkeny-antal-eb

Tuggyuk. A kis félázsiai nemsokára húzhat keletre, irhamentő hadi taktikaként. :evil:
Európaimagyar

#751146 Hozzászólás 2015. augusztus 22., szombat 16:48, Qkory

Qkory

#751136 Hozzászólás 2015. augusztus 22., szombat 8:41, Qkory

Észvesztő pénzeket szór el Matolcsy Orbánnak

Épül szépül a fydesz-oligarcha birodalom… :shock:
Qkory

#751131 Hozzászólás 2015. augusztus 22., szombat 7:29, Európaimagyar

tökös írta:Felség ! ...taposd a komcsikat

Erdő Péter már tapossa is a kiszkomcsi vezér lelkivilágát :mrgreen: :lol:

Erdő Péter ugyanúgy Szent Istvánnal intette meg Orbánt, mint André Goodfriend
http://nol.hu/belfold/erdo-peter-ugyanu ... sit&ajax=1

" A bíboros az ünnepi szentmisén, a miniszterelnök jelenlétében idézte fel, mit gondolt Szent István a jövevények fogadásáról. Januárban ezt tette az amerikai nagykövetség akkori ideiglenes ügyvivője is."

Már aggódhat is Péter, mert szinte hallom hogy csörömpöl a létra, és találkozik a két Péter. :? :roll:
Európaimagyar

#751129 Hozzászólás 2015. augusztus 22., szombat 6:41, tökös

tökös

#751096 Hozzászólás 2015. augusztus 21., péntek 9:02, Qkory

szótár írta:Az ország tortája:1 szelet ára 600 Forint,sorban álltak az emberek 1-1 szelet tortáért,hol itt a szegénység? ;)

Lelki… ;)

Előzmény: #751079, szótár

Qkory

#751090 Hozzászólás 2015. augusztus 21., péntek 6:59, Wotan

morzs írta:
Ez a marha barom megint a félsegget nyalja. Néha lemossa a nyelvéről a fekáliát?

A schiffer-andrási világoszöldet mosta le? :lol:

Előzmény: #750946, morzs

Wotan

#751085 Hozzászólás 2015. augusztus 21., péntek 6:31, zoja

szótár írta:Az ország tortája:1 szelet ára 600 Forint,sorban álltak az emberek 1-1 szelet tortáért,hol itt a szegénység? ;)

Igazán bájos ez az egy generációs magyar uralkodó osztály. Az új magyar nemesség, az új földesurak, az új nagyságos urak és nagyságos asszonyok, a frissen vágott magyar nagytőke porba fingó képviselőivel, akik a 4 milliónyi szegény magyar hátán állva sem látszanak ki a Kárpát-medencéből, de azért a pofájuk nem kicsi, hanem nagy, és be is kapják vele az ország tortáját. Miért is ne? Hiszen ők igazán jól érezhetik magukat Mária (köz)munka alapú országában, ami nekik épül és szépül, megannyi, egyre több közmunkás szorgos keze nyomán. Éljen augusztus 20.! Május elseje! November 7. Április 4. Október 6. Október 23. November 2. (Ez az én születésnapom.) Éljenek a fideszesek! Éljen minden magyar polgár úgy, ahogy megérdemli! Azzal a kormánnyal a nyakán, amelyet magának választott, olyan ellenzékkel, amelyet támogatni érdemesnek tart. A többiek költözzenek valahová máshová, ahol augusztus 20. munkanap.

Előzmény: #751079, szótár

zoja

#751079 Hozzászólás 2015. augusztus 21., péntek 5:50, szótár

Az ország tortája:1 szelet ára 600 Forint,sorban álltak az emberek 1-1 szelet tortáért,hol itt a szegénység? ;)
szótár

#751018 Hozzászólás 2015. augusztus 20., csütörtök 8:38, Qkory

Jut eszembe, Pintér miniszter elftárs hogy van? :mrgreen:

Előzmény: #750993, tökös

Qkory

#750993 Hozzászólás 2015. augusztus 19., szerda 22:14, tökös

tökös

ElőzőKövetkező

Vissza: Belpolitika